Automatyczne instalacje nawadniające

Stale doskonalimy swoje umiejętności w tym zakresie, bierzemy udział w szkoleniach, stosujemy najnowsze rozwiązania techniczne. Na swoim koncie mamy kilkadziesiąt instalacji nawadniających przy ogrodach prywatnych oraz na wielkopowierzchniowych plantacjach np. borówki amerykańskiej. Większość naszych prac skupia się na nowo powstających inwestycjach, aczkolwiek coraz większy procent stanowią ogrody istniejące.

 
 

Piękny, tętniący życiem ogród nie musi być tylko marzeniem.

Jeśli chcemy cieszyć się intensywną i soczystą zielenią naszego ogrodu musimy zadbać o dostarczenie mu dużej ilości wody, szczególnie latem. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie automatycznego systemu nawadniania. Systemy nawadniania pozwalają całkowicie zautomatyzować proces podlewania terenów zieleni i wręcz zapomnieć o tym obowiązku.

System nawadniający jest to układ rurociągów umieszczonych na niewielkiej głębokości pod powierzchnią ziemi uzbrojony w urządzenia nawadniające takie jak zraszacze wynurzane lub naziemne, mikrozraszacze, elementy nawadniania kropelkowego. Całość jest podłączona do elektronicznego sterownika systemu nawadniającego sprzężonego z czujnikiem deszczu. Sterownik nawadniania zapewnia odpowiednie nawadnianie określonych części ogrodu w odpowiednim czasie i w odpowiednich dawkach.

 
Zalety systemu nawadniającego to przede wszystkim oszczędność zużycia wody, nawet do 50%. Zraszając  po południu rozgrzaną ziemię, musimy liczyć się z ogromnymi stratami wody w związku z jej parowaniem. Natomiast podlewając ogród wieczorem świadomie narażamy rośliny na wszelkie choroby grzybowe. Najlepszą porą na podlewanie jest wczesny poranek. O wschodzie słońca powierzchniowa warstwa gleby jest najchłodniejsza, parowanie minimalne, dlatego rośliny podlane o świcie zostają zaopatrzone w wilgoć na trudne godziny upału. Właściwie dobrany i zaprogramowany system nawadniający zastąpi nas o świcie i pozwoli wyeliminować straty wody. Automatyzacja nawadniania to również oszczędność czasu, który jest zużywany na ręczne podlewanie ogrodu. O  podlewaniu wystarczy sobie przypomnieć jedynie dwa razy w roku: na wiosnę, przy uruchamianiu systemu, oraz jesienią przy jego przedzimowym odwadnianiu.  Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nawet podczas naszej dłuższej nieobecności np. urlopu ogród podlewa się sam.

 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami! Nie czekaj!

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X