Utrzymanie trawnika w dobrym stanie to bardzo ciężka praca. Wielu posiadaczy dużych trawników spędza weekendy kosząc trawę. Od czasu do czasu może i jest to relaksujące zajęcie, ale gdy staje się to kilkugodzinnym obowiązkiem każdej soboty to zdecydowanie przestaje być wesoło, a zajęcie które miało nas relaksować jest przykrym obowiązkiem;)

Jednak firma Husqvarna pomyślała o tym jak ułatwić nam życie i proponuje nam Kosiarkę Husqvarna Automower®. Każdy użytkownik tego sprzętu wie, że to zdecydowanie więcej niż zwykła kosiarka. To automatyczne urządzenie- roboty), które wykonuje pracę przez cały dzień oraz zapewnia stałe utrzymanie idealnie przystrzyżonego trawnika.

 

 

Kosiarka Husqvarna Automower jest w pełni zautomatyzowana i działa w granicach elektronicznego ogrodzenia stworzonego za pomocą przewodu ograniczającego. Gdy akumulatory się wyczerpują, kosiarka powraca do stacji ładującej.

Trawa jest cięta przez trzy zamocowane na tarczy cienkie i ostre noże.

Kosiarka codziennie przycina poszczególne źdźbła, dzięki czemu trawa staje się bardziej gęsta niż w wyniku koszenia kosiarką konwencjonalną co kilka dni. Częste ścinanie niewielkich fragmentów trawy jest niezwykle skuteczną techniką, zapewniającą trawie zdrowie i piękny wygląd. Ścinki skoszonej trawy są tak drobne, że nie ma potrzeby ich zbierania- zmieniają się w naturalny  nawóz, wspomagający zdrowy wzrost trawnika.

Robot zaopatrzony jest w czujniki zderzenia i  podnoszenia. Po zetknięciu z przeszkodą, kosiarka wycofa się, skręci i rozpocznie jazdę w innym kierunku. W razie uderzenia w twardą przeszkodę np. kamień, gałąź  noże chowają się pod tarczą, co zapobiega ich uszkadzaniu. W razie uniesienia urządzenia napędy kół i noży są natychmiast odłączane.

Z łatwością radzi sobie w mokrych i deszczowych warunkach, a także na trudnym terenie, takim jak zbocza i dziury, oraz z przeszkodami. Losowy wybór kierunku poruszania się pozwala kosiarce dotrzeć do każdego zakątka ogrodu. Kosiarka jest tak cicha, że może pracować w nocy, nikomu nie przeszkadzając.

Poprzez aplikację kosiarki dostępną dla wybranych modeli otrzymujemy również pełną kontrolę nad godzinami pracy kosiarki, dzięki czemu Twój trawnik jest dostępny wtedy, kiedy tego chcesz.

Kosiarka Husqvarna Automower® jest zabezpieczona przed kradzieżą na kilka sposobów. Do obsługi potrzebny jest kod PIN. Jeśli prośba o kod zostanie zignorowana lub gdy kosiarka zostanie zatrzymana lub podniesiona, rozlegnie się alarm. Skradziona kosiarka jest bezużyteczna, ponieważ nie pasuje do innych stacji ładujących. Poza tym po zgłoszeniu jej jako skradzionej zostanie dodana do czarnej listy w ogólnoświatowym systemie firmy Husqvarna.

 

ZALETY:

– wygoda, wyjeżdżasz na urlop trawnik kosi się sam

– trawnik prezentuje się znakomicie przez cały tydzień

– jakość darni poprawia się po krótkim czasie użytkowania

– nie ma potrzeby zbierania ścinków trawy

– nie wymaga paliwa ani kabla elektrycznego EKOLOGIA

–  cicha praca

– sterowana przez aplikację na smartfonie

– zabezpieczenia przed kradzieżą

– brak emisji zanieczyszczeń, małe zużycie energii

– trawnik wymaga mniej nawożenia